Home page > Aktuality > 6. kolo Běžecké ligy se konalo v okolí Bechyně

6. kolo Běžecké ligy se konalo v okolí Bechyně

Dne 20. 8. 2020 se v okolí Bechyně uskutečnilo 6. kolo Běžecké ligy pořádaného 152. ženijním praporem. Na startovní čáru se postavilo 80 účastníků, mezi kterými byl jak nejstarší závodník (ročník 1956), tak závodník nejmladší (ročník 1996).

Závod byl odstartován v Bechyni v části Větrovy. Trasa dál vedla okolo obory a podél řeky Lužnice. V závěrečné části museli závodníci ještě vyběhnout bechyňské schody, kterých je přesně 226. Muži si odběhli celkem 7,5 a ženy 5,2 kilometrů.  V cíli, tedy ve vojenské posádce Bechyně, už na všechny čekal pořadatel šestého kola poručík Michal Strejc, který všem zúčastněným pogratuloval a rozdal ceny. Pro ty nejlepší byly připraveny poháry a medaile.

„Jsem rád, že se tato akce u nás stále pořádá a je oblíbená. Důkazem je hojná účast závodníků. Je to skvělé zpestření,“ sdělil zástupce náčelníka štábu 15. ženijního pluku podplukovník Martin Štencl, který se závodu také zúčastnil.

Nejrychlejší byl za mužskou část rotmistr Ondřej Čadek, který zůstává na prvním místě i průběžného pořadí. Stejně na tom je za ženy i nadporučice Jana Grygarová. Další závod se v Bechyni bude konat opět v srpnu příštího roku.

Fotogalerie

Nahoru